Šuns auginimas yra atsakomybė, reikalaujanti dėmesio, kantrybės ir pastangų. Vienas iš svarbiausių aspektų, lemiantis gyvenimo su šunimi kokybę, yra jo elgesio kontrolė ir savininko sugebėjimas bendrauti su augintiniu. Šiame straipsnyje aptarsime, kokius skirtumus pastebime tarp šuns, kuris nėra dresuotas, ir šuns, kuris buvo dresuotas.
Be dresūros: Šunys, kurie nėra dresuoti, dažnai linkę elgtis impulsyviai. Jie gali šokinėti ant žmonių, loti dėl menkiausios priežasties ar net ignoruoti savininko komandas. Toks elgesys gali kelti nepatogumų tiek namuose, tiek viešose vietose. Pavyzdžiui, pasivaikščiojimų metu šuo gali traukti pavadį, bėgti prie kitų žmonių ar šunų, o tai gali būti pavojinga.
Dresuoti šunys: Dresuotas šuo žino pagrindines komandas, tokias kaip „sėdėti“, „pas mane“ ar „negalima“. Tokie šunys elgiasi ramiau ir prognozuojamiau. Jie geriau supranta savininko lūkesčius ir stengiasi jų laikytis. Tai sumažina stresą tiek šeimininkui, tiek aplinkiniams.
Be dresūros: Šuns ir šeimininko ryšys gali būti silpnesnis, jei nėra pastangų dresuoti. Šuo gali nesuprasti, ko iš jo tikimasi, ir dėl to jaustis sumišęs arba net agresyvus.
Dresuoti šunys: Dresūros metu tarp šuns ir šeimininko užmezgamas glaudus ryšys. Šuo pradeda suprasti komandų reikšmę ir patikėti savo šeimininku. Tai stiprina pasitikėjimą ir leidžia sukurti harmoningą santykį.
Be dresūros: Nedresuoti šunys dažnai yra socialiai neišugdyti. Jie gali bijoti naujų situacijų, būti agresyvūs kitų šunų ar žmonių atžvilgiu. Be to, tokie šunys gali pernelyg jaudintis arba netgi kelti pavojų viešose vietose.
Dresuoti šunys: Dresūra dažnai apima socializaciją – šuo mokomas tinkamai elgtis su kitais gyvūnais ir žmonėmis. Tai padeda šuniui lengviau adaptuotis įvairiose situacijose, sumažina stresą ir elgesio problemas.
Be dresūros: Šuo, kuris nėra dresuotas, dažnai patiria daugiau apribojimų. Jį reikia laikyti pririštą, jis negali laisvai bendrauti su aplinka, nes kelia riziką ar grėsmę. Tai gali lemti nepakankamą fizinį ir psichologinį krūvį, o tai turi įtakos jo sveikatai.
Dresuoti šunys: Dresuotas šuo mėgaujasi daugiau laisvės – šeimininkai pasitiki jo elgesiu. Jis gali daugiau laiko praleisti lauke be pavadžio, bendrauti su kitais gyvūnais ir žmonėmis. Tokie šunys yra labiau subalansuoti, fiziškai ir emociškai laimingi.
Be dresūros: Kilus problemoms, pvz., jei šuo išsigąsta ar pradeda elgtis agresyviai, šeimininkui sunkiau jas suvaldyti, nes šuo neklauso komandų. Tai gali sukelti pavojingas situacijas.
Dresuoti šunys: Dresuotas šuo dažniausiai geba ramiau reaguoti į stresines situacijas. Komandos, išmoktos dresūros metu, padeda valdyti šuns elgesį ir spręsti kilusias problemas efektyviau.
Dresūra yra ne tik mokymas atlikti triukus – tai būdas sukurti darnų gyvenimą su augintiniu. Dresuotas šuo yra ne tik paklusnesnis, bet ir laimingesnis, nes aiškiai supranta savo vietą ir šeimininko lūkesčius. Nors dresūra reikalauja laiko ir pastangų, jos nauda tiek šuniui, tiek šeimininkui yra neįkainojama. Jei norite, kad jūsų augintinis būtų draugiškas, ramus ir gerai integruotas į jūsų gyvenimą, dresūra yra būtina dalis šuns auginime.
Todėl siūlome namuose turėti ir kasdien vadovautis daugiau nei 30-ies metų patirtį turinčio profesionalaus šunų dresuotojo Artūro Bartkaus knygą "Dresūra harmoningam ryšiui. Tinka visų veislių šunų šeimininkams". Knygoje yra aprašyti patys reikalingiausi patarimai ir komandos, kurių metodika jums padės savo augintinio dresūros mokymuose. Knygoje naudojami QR kodai ir juos nuskenavus galėsite žiūrėti įgarsintus filmukus kaip teisingai atlikti komandą.
Knyga apie šunų dresūrą "Dresūra harmoningam ryšiui. Tinka visų veislių šunų šeimininkams". Autorius Artūras Bartkus
QR kodai naudojami knygoje apie šunų dresūrą. Nuskenavus QR kodą galima matyti filmukus kaip atliekamos šunų dresavimo komandos
Šunų dresūra. Mokomieji filmukai šunų dresavimo komandų atlikimui. Šunų socializacija svarbi šunų auginimo kasdienybėje
#šunųdresavimas #šunųdresūra #knygaapiešunųdresūrą #dresuotasšuo #socializuotasšuo #šunssocializacija #šuniukodresavimas #šuniukodresūra #kaipdresuotišunį #šuniukosocializacija #manošuosocializuotas #manošuodresuotas #atsakingasšeimininkas #atsakingasseimininkas